Jdi na obsah Jdi na menu

Jágr vyšel při výhře Omsku naprázdno, za Ufu dvakrát skóroval Čermák

24. 9. 2008

Leoš Čermák na tréninku reprezentace

Po dvou porážkách si hokejisté Avangardu Omsk konečně připsali v Kontinentální lize první vítězství. Na ledě Toljatti vyhráli 2:1 po brankách Pestunova a Malyševa. Čeští hráči Omsku Jaromír Jágr, Jakub Klepiš a Pavel Rosa vyšli bodově naprázdno. V dresu Ufy se naproti tomu blýskli Leoš Čermák a Michal Mikeska. Prvně jmenovaný dva góly dal, druhý na dva přihrál.

Ufa přitom prohrávala s Čerepovcem už po 58 vteřinách zápasu, kdy brankáře Jerjomenka prostřelil Piskunov. Za dvě minuty druhé třetiny ale skóre otočili Čermák a Antipov a v polovině zápasu po druhé asistenci Mikesky přidal další branku Konstantin Kolcov. Ve 44. minutě vstřelil Čermák z přesilovky opět po spolupráci s Radulovem druhý gól a v závěru se podruhé trefil i Antipov.
Dvě branky zaznamenal v nedělním programu také Konstantin Kasjančuk z Dynama Moskva. Jeho tým vyhrál na ledě Novokuzněcku 4:2 a na druhou branku Kasjančukovi přihrával obránce Karel Rachůnek. V zápase Chabarovsku s Dynamem Minsk viděli diváci jen jednu branku zásluhou Sevostjanova. Domácí gólman Tyler Moss vychytal čisté konto.

Prusek znovu prohrál nájezdy

V brance Spartaku Moskva podruhé od svého odchodu z Vítkovic nastoupil Martin Prusek a stejně jako v pátek na ledě Nižného Novgorodu i v Balašize prohrál samostatné nájezdy. Domácí tým HK MVD vedl ještě 49 vteřin před uplynutím normální hrací doby 2:1, ale za Spartak ještě stihl vyrovnat Rybin. Při nájezdech ale tým Miloše Říhy neuspěl.
Ve vynikající formě je útočník Kazaně Danis Zaripov, který dnes gólem a přihrávkou pomohl k vítězství nad kazašskou Astanou. Zaripov má po třech zápasech KHL na kontě tři branky a pět asistencí a vede kanadské bodování soutěže o bod před spoluhráčem Morozovem. Pavel Brendl se gólem podílel na výhře Nižného Novgorodu proti Čechovu 5:3.