Jdi na obsah Jdi na menu
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz

Jágr vymyslel 4 góly, Rangers přesto padly

25. 2. 2008

Koivu z Montrealu právě překonal brankáře Rangers Lundqvista a rozhodl o výhře Canadiens.

Hokejový duel mezi Montrealem a Rangers nabídl dramatickou podívanou. Hosté z New Yorku si i díky čtyřem asistencím kapitána Jaromíra Jágra postupně vypracovali vedení 5:0, přesto se z vítězství nakonec neradovali. Canadiens totiž stihli srovnat na 5:5 a v následných samostatných nájezdech dovršili velký obrat.

Větší obrat skóre než ze stavu 0:5 na 6:5SN klubová historie Montrealu nepamatuje.

Jedenadvacet tisíc fanoušků v aréně Bell Centre již v polovině zápasu proti Rangers snad ani nedoufalo v bodový zisk svého klubu, přesto nakonec mohli slavit vítězství.

New York otevřel brankový výčet v 9. minutě, kdy přihrávky Rozsívala s Jágrem zužitkoval mladík Brandon Dubinsky.

Hostující kapitán se asistencí podílel i na dalších třech trefách Rangers, pod které se podepsali Sean Avery a Brendan Shanahan.

Druhý jmenovaný devětatřicetiletý Kanaďan dvakrát skóroval během přesilové hry, díky čemuž už v devatenáctém ročníku za sebou dosáhl mety dvaceti gólů.

Shanahan je tak v této statistice druhým nejlepším hráčem historie NHL hned po legendárním Gordie Howeovi (22 sezon). Pátý puk v síti Montrealu skončil v čase 25:03, kdy se pro změnu z 20. branky sezony radoval Chris Drury.

"Nemyslím si, že to někdo očekával," komentoval následný famózní obrat skóre útočník Michael Ryder, jenž během druhé dvacetiminutovky zkorigoval stav na 2:5.

V závěrečné hrací části se pak ve 47. minutě během rozmezí pouhých devíti vteřin trefili Alexej Kovaljov a Mark Streit, načež vyrovnání na 5:5 zařídil využitou přesilovkou z 56. minuty svou druhou brankou aktivní Kovaljov.

"Když jsem ležel na ledě, viděl jsem, že žádný z fanoušků nezůstal sedět. Bylo to neuvěřitelné," popisoval bouřlivou atmosféru po své vyrovnávající brance Kovaljov.

Během nastaveného času se skóre nezměnilo a ke slovu se tak dostaly samostatné nájezdy. Ve druhém kole poslal domácí do vedení kapitán Saku Koivu, jenž Henrika Lundqvista překonal rychlou kličkou do protipohybu. Rangers mohl vrátit do hry Jaromír Jágr, jeho pokus o obdobné zakončení se však nezdařil. Montreal se tak stal teprve 9. klubem v historii NHL, který dokázal otočit pětigólovou ztrátu.

Útočník Jaromír Jágr byl vyhlášen třetí hvězdou utkání. Díky zisku čtyř bodů za asistence se kladenský odchovanec s celkovým součtem 1 581 bodů posunul na desátou příčku historického bodování NHL před obránce Raye Bourquea (1 579 bodů). Na devátého Phila Esposita (1 590 bodů) pak Jágr, jenž neskóroval již ve dvanácti zápasech v řadě, ztrácí devět bodů.