Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jágr v repre? Počkejte si...

21. 12. 2008

 

 


 


Jaromír Jágr v Moskvě hrát nebude.

Zatímco ruskou sbornou posílí hvězdný Alexej Jašin, česká hokejová reprezentace se musí na turnaji Channel One Cup v Moskvě obejít bez hvězdy Omsku Jaromíra Jágra. Trenér Vladimír Růžička s ním ale stejně nepočítal.
"Nemusím ho tahat po turnajích, potřebuji ho zdravého na mistrovství světa. Když už pojede na podnik Euro Hockey Tour, tak tady u nás, už kvůli fanouškům," vysvětlil Růžička během tiskové konference, na níž odtajnil nominaci pro nadcházející klání v Rusku (18.-21. 12., přičemž duel se Švédy Češi odehrají ve čtvrtek v Malmö). Fanoušci si na Jágra musejí počkat.
V týmu mu scházejí hráči Dynama Moskva, K. Varů a Bednář, jenž má zdravotní problémy. O vedoucím muži kanadského bodování a střelci z Ruska Brendlovi neuvažoval. "Kdybychom skládali mužstvo podle bodování, je tam sedm jiných hráčů. Takhle to nejde," uvedl Růžička. Prozradil, že kdo pojede na všechny turnaje EHT, může se těšit na MS. "Nebylo by fér, kdybych je tahal po všech turnajích, a pak je nevzal na šampionát," prohlásil kouč.

NOMINACE ČESKA

Brankáři: Kopřiva (Kladno), Salák (TPS Turku),
obránci: Barinka, Krstev (oba Vítkovic), Čáslava (Pardubice), Kadlec (Slavia), Blaťák (Ufa/KHL), Kutlák (Ambri-Piotta/Švýc.), Pilař (Magnitogorsk/KHL), Skrbek (Skelleftea/Švéd.),
útočníci: Irgl, Vašíček (oba Jaroslavl/KHL), Čermák, Vampola (oba Ufa/KHL), Marek, Rolinek (oba Magnitogorsk/KHL), Červenka (Slavia), Lukeš (Litvínov), Květoň (Třinec), Bulis (Atlant Mytišči/KHL), Hlinka (Linköping/Švéd.), Hořava (Novokuzněck/Rus.), Klepiš (Omsk/KHL).