Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jágr v Praze nastoupí proti Slovensku. Vstupenky už jsou v prodeji

27. 10. 2008

První zápas pod vedením kouče Vladimíra Růžičky, Jaromír Jágr na soupisce českého týmu, soupeř ze Slovenska. Oslavy sta let od založení českého hokeje vyvrcholí 4. listopadu v Praze velkolepě. Vstupenky na utkání už jsou v prodeji.
Jaromír Jágr znovu oblékne reprezentační dres. 4. listopadu nastoupí v Praze proti Slovensku.
V libeňské O2 Areně budou dunět mantinely celý den. Už v půl sedmé ráno začne turnaj žáků třetích tříd v minihokeji. Po česko-slovenském derby bude od osmé hodiny večerní následovat exhibice hokejových legend.
Hlavním lákadlem pro fanoušky ale bude od 17:00 utkání Česko - Slovensko, kdy se na českém ledě objeví v reprezentačním dresu Jaromír Jágr.
"Odehraje jenom tohle utkání, na následný turnaj Karjala už s týmem neodcestuje, ale přislíbil, že do Prahy určitě přiletí," řekl Růžičkův asistent Josef Jandač, který se s Jágrem minulý pátek osobně sešel v Moskvě.
Jaromír Jágr a obnovená premiéra Vladimíra Růžičky na střídačce dodají utkání se Slovenskem glanc. Právě tito dva muži hráli v jednom útoku na zlatém olympijském turnaji v Naganu a také přivedli Česko k zatím poslednímu titulu mistrů světa ve Vídni v roce 2005.
Vladimír Růžička trénoval mužstvo, jež převzal kvůli tragickému úmrtí Ivana Hlinky, a Jaromír Jágr byl největší hvězdou týmu. Turnaj dohrál i přesto, že měl z utkání s Německem po nevybíraném faulu obránce Schauera zlomený malíček.
Teď se v Praze oba muži setkají v jednom týmu znovu. Právě Jágrův návrat do reprezentace, se kterou se rozloučil po olympijských hrách v Turíně v roce 2006, je jedním z hlavních témat letošní reprezentační sezony.
Jágr naposledy reprezentoval na olmypiádě v Turíně. Po ní oznámil ukončení reprezentační kariéry. Po odchodu do Omsku ale názor přehodnotil.
Jágr projevil zájem reprezentovat na olympijských hrách ve Vancouveru, hrát by mohl i na mistrovství světa ve Švýcarsku. Svůj názor na reprezentaci změnil poté, co opustil NHL a posílil ruský Omsk.
V něm zatím válí, je druhý v kanadském bodování Kontinentální hokejové ligy za krajanem Janem Markem. Momentálně se ale celý Omsk vzpamatovává z tragického úmrtí útočníka Alexeje Čerepanova, jenž zkolaboval v pondělí 13. října v závěru utkání na ledě Čechova .
Jaromír Jágr je zatím jediným hráčem, jehož start na utkání proti Slovensku hokejový svaz předem avizuje. Nominace bude oznámena ve čtvrtek 30. října. Do té doby absolvuje asistent Josef Jandač ještě jednu cestu do Ruska. Zaměří se na Ufu a Magnitogorsk.
Křištálová lupa "Z KHL uvažujeme zhruba o jedenácti hokejistech," prozradil Jandač. Širší podobu kádru už s Vladimírem Růžičkou a s druhým asistentem Ondřejem Weissmannem sepsali, definitivní podobu týmu pak určí momentální forma hráčů a jejich zdravotní stav.
"Právě proto, že hrajeme kromě Karjala Cupu ve Finsku ještě utkání proti Slovensku, povoláme víc hráčů. Ne všichni odehrají všechny čtyři zápasy, někdo nastoupí jenom v Praze," řekl Jandač. To bude právě případ Jaromíra Jágra.
Vstupenky na utkání Česko - Slovensko se prodávají v síti Sazka Ticket za 300 a 400 korun.