Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jágr řval na Crosbyho: Simulante!

30. 4. 2008
Válka kapitánů!

Obvykle se respektují jako dvě největší hvězdy hokejového světa posledních let. Jenže v soubojích Stanleyova poháru jde všechna úcta stranou. "Simulante! Hraj hokej!" řval šéf New York Rangers na vůdce družiny soupeře. Crosby se ale smál jako poslední, jeho Pittsburgh vyhrál 2:0 a shodně vede i v sérii play off.

Co se vlastně mezi oběma geniálními hokejisty přihodilo? Jágrovi se zdálo, že Crosby přihrál pád po zásahu obránce Tjutina. "Přestaň tady skákat!" volal na něj rozezleně.

"Jen jsem mu říkal, ať hraje hokej," říkal kapitán Rangers po zápase reportérům. Podle nich se soupeře snažil rozhodit během první třetiny 'nonstop' povídáním. "Neřeknu vám, co všechno jsme probírali," usmál se Jágr. "Stejně nám to nepomohlo, tak už je to jedno."

Série se za stavu 0:2 na zápasy přesouvá do Madison Square Garden. Tady už aspoň nebudou na Jágra diváci bučet při každém kontaktu s pukem tak jako v Pittsburghu. Přitom právě v ocelářském městě v Pennsylvánii zažil rodák z Hnidous nejlepší hokejová léta a koncem 90. let tu zastával roli, kterou si teď užívá právě Crosby - zbožňovaný kapitán Penguins.

Ten je teď po dvou výhrách v klidu a nad věcí. "Zeptejte se Jágra, co mu vadilo. Já jsem nebyl ten, kdo si stěžuje."


Fotbal v pantoflích? Jardo, to je o zdraví!

Oblékl si trenky, šusťákovou bundu... A na nohy nazul pantofle! V dost nefotbalové obuvi se Jaromír Jágr vydal na tradiční předzápasovou rozcvičku. Během ní předvedl spoluhráčům z Rangers, jak se v Česku kouzlí s balonem. Noha sem, noha tam... Hvězdný útočník ukázal, že s míčem to umí skoro stejně jako s pukem na ledě. Jen by si měl uvědomit, že příště by podobné hrátky v nestabilních trepkách mohly skončit zraněním!

Jaromír Jágr (vlevo) a Sidney Crosby sledují letící puk v utkání Penguins proti Rangers.

Jaromír Jágr (vlevo) a Sidney Crosby sledují letící puk v utkání Penguins proti Rangers.