Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jágr riskuje! Možná i život...

24. 9. 2008

 
Jágr se nebojí a starou helmu používá.

Hraje na vlastní nebezpečí! Nejobletovanější český hokejista Jaromír Jágr nastupuje za Omsk ve stařičké helmě Jofa VM, kterou proslavil legendární Wayne Gretzky. Horší je, že tahle ochrana hlavy je životu nebezpečná!

Úvodní tři venkovní zápasy Omsku odehrál Jágr v moderní a hlavně bezpečné helmě Reebok. Doma ale nasadil černou "Gretzkyovku". "Předtím jsem ji neměl, jinak bych si vzal i venku skořápku," vysvětloval Jágr. Kde historickou přilbu splašil? "Přivezla mi ji až Inna. Je hrozně obtížné ji sehnat, asi třicet let už se nevyrábí," bědoval. Přitom ve fanshopu Areny Omsk jednu takovou helmu babičku mají. "Ale tu nechtějí prodat. Mají jí jen jako dekoraci," reagoval pohotově.
V dobách NHL přitom Džegr radši užíval moderní a hlavně bezpečnou přilbu RBK/Jofa 8K. "V Americe mají menší hřiště a hraje se jiný hokej. Šance, že se s někým střetnete, je větší než na velkém ledě v KHL," mávnul rukou. V Rusku se nebojí, ale za odvahu nasazuje vlastní krk! "S tou starou helmou se smí hrát v jakékoliv lize, akorát jsem musel podepsat papír." Co se v něm píše? "Když se vám něco stane, je to na vlastní zodpovědnost."
A to je ono. V KHL kladenského rodáka čeká jistě méně tvrdých soubojů než v NHL. Zato je tu legendární útočník suverénně největší hvězdou, na kterou se chce každý vytáhnout. A to radši ani nepřemýšlet, jak Jardu bude v zápase Omsku proti Viťjaz Čechov nahánět magor Chris Simon, držitel nejvyššího trestu v dějinách zámořské soutěže...

 

Jágrovy helmy Klikněte pro zvětšení!
 
 
Tak to vypadalo na OH v Turíně, když Džegra sestřelil Ruutu... Klikněte pro zvětšení!