Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz

Jágr řádil a varoval!

17. 4. 2008
Jágr (vlevo) se probíjí přes osobního strážce Daniuse Zubruse.

Byla to sladkohořká show. Hokejový mág Jaromír Jágr měl prsty ve všech gólech svého týmu, ke smůle české superstar však Rangers prohráli s Devils 3:4 v prodloužení. A tak kapitán zvedal varovný prst...

Zástupci zámořských médií se rozhodli oživit uvadající téma: Jaká je Jágrova budoucnost?! "Proč se mě pořád ptáte na další sezonu?" čertil se kapitán Rangers. "Nemůžete si teď užívat play off ? Já to dělám. Snažím se hrát nejlépe, jak umím," umlčoval dotěrné novináře.

Snažení české ikony je vážně vidět, v neděli Džegr řádil jako utržený ze řetězu. Asistoval u všech tří branek Rangers! "Říkal jsem už před play off, že Jagse potřebujeme ve velké formě. A vidíte sami, přepnul na vyšší level," obdivoval svého vůdce brankář Henrik Lundqvist.

Bohužel pro manhattanský klub ani Jágrova forma nemusí znamenat vítězství. Rangers prohráli s Devils 3:4 po prodloužení. "Nikdo neříkal, že to bude jednoduché. V prvních dvou zápasech se ve zlomových momentech přiklonilo štěstí k nám. Teď ho měli Devils v prodloužení," komentoval nejproduktivnější Evropan v historii NHL dosavadní vývoj série.

Hráči New Jersey tak oplatili Jezdcům dvě domácí porážky, vyhráli na ledě soupeře a vrátili se do bitvy o New York! "Musíme to brát pozitivně, pořád vedeme 2:1 na zápasy," uklidňoval se Jágr a jedním dechem varovně dodával: "Ale další zápas musí být náš!

Ďábel Eliáš drží krok

Je to i jejich souboj. Kapitán Rangers Jaromír Jágr proti asistentu New Jersey Patriku Eliášovi. Dva nejlépe placení čeští hokejisté v NHL se snaží pokořit soupeře a dotáhnout své mužstvo do druhého kola play off. Eliáš (7,5 milionu dolarů ročně) bodoval ve všech třech dosavadních zápasech a v neděli pomohl Ďáblům jednou trefou. Za slavnějším Jágrem (8,36 milionu dolarů) zatím zaostává jen o jeden bod a jedno vítězství.