Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jágr přišel v Omsku o trenéra Fleminga a stal se novým kapitánem

5. 2. 2009
Jak vrtkavé jsou názory ruských funkcionářů, se znovu přesvědčil kanadský kouč Wayne Fleming, kterého vedení hokejového Omsku dnes dopoledne odvolalo. A jak se zdá, s definitivní platností. Sám Fleming to potvrdil na dnešní tiskové konferenci.
OMSK. V téhle aréně teď ženou fanoušci Jaromíra Jágra do útoku
Stalo se tak v den, kdy Omsk čeká domácí utkání proti Chabarovsku. Fleming měl ovšem svou pozici na střídačce nejistou od samého začátku, kdy nahradil odvolaného trenéra Gersonského, pod jehož vedením tým prohrál čtyři z úvodních šesti zápasů.
Ani Flemingovi se však nepovedlo bohatý sibiřský klub posunout do popředí tabulky, aktuálně je na 13. místě. Do play-off postupuje 16 celků a od sedmnáctého Nižněkamsku dělí Omsk jen čtyři body.
Fleming navíc zažíval na střídačce krušné chvíle, vedení klubu jej totiž jednou dokonce zbavilo funkce přímo v průběhu zápasu s Čechovem, jehož poslední třetinu odkoučoval asistent Igor Nikitin.
Ten by měl nyní mužstvo vést až do konce sezony. V té příští už by si ale na střídačku mohl stoupnout některý z českých koučů, o něž Omsk projevil zájem. Ten největší má nyní o sparťanské duo Výborný - Jelínek. Sibiřský klub přitom už předtím neúspěšně jednal s Vladimírem Růžičkou.
"Je to těžká sezona pro nás všechny," řekl Wayne Fleming na dnešní tiskové konferenci. "Odvedli jsme hodně tvrdé práce, ale bohužel jsme nedosáhli úrovně, která je od nás požadována. Doufejme, že se teď tým po změnách bude ubírat správným směrem a že uspěje v play-off."
Na otázku, kde se stala chyba, odpověděl: "Tuhle otázku jsem dostával v posledních dvou měsících neustále. Kdybych znal odpověď, tak tady dnes nesedíme."
Fleming přesto času stráveného v Omsku nelituje. "Tuto zkušenost hodnotím pozitivně. Rád bych poděkoval klubu za to, jak se o mě i o mou rodinu staral."

Jágr kapitánem. Dočasně?

Omsk má navíc nového kapitána, stal se jím Jaromír Jágr. Ten dosavadní, Alexandr Svitov, totiž dostal od vedení KHL sedmizápasový trest, protože v duelu s Novokuzněckem napadl rozhodčího.
Zda bude Jágr kapitánem i po návratu Svitova, zatím není jasné.