Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jágr potvrdil, že by rád v listopadu na zápas se Slovenskem přijel

27. 10. 2008
Asistent hokejové reprezentace Josef Jandač vyrazil do Ruska. V pátek se mimo jiné setkal s Jaromírem Jágrem. Důvod? Chtěl se ujistit, jestli česká hokejová hvězda dorazí na přátelský duel se Slovenskem, jímž vyvrcholí oslavy sta let českého hokeje.
Přiletí? Jaromír Jágr má být největším lákadlem při listopadovém zápase Česko - Slovensko
Jágr už dříve potvrdil trenéru Vladimíru Růžičkovi, že na utkání do O2 Areny dorazí. A to samé podle listu Sovětskij sport zopakoval i Jandačovi.
"Pozval mě (Jandač) na jubilejní zápas proti Slovensku, který se odehraje v rámci oslav sta let českého hokeje, jež proběhnou v Praze 4. listopadu. Jestli bude čas, přijedu," cituje Jágra Sovětskij sport.
Právě start Jaromíra Jágra má být hlavním lákadlem pro fanoušky a mohl by O2 Arenu zaplnit. I proto na účast hvězdy činovníci hokejového svazu spoléhají.
Jágr připustil už brzy poté, co oznámil, že odchází z NHL do ruského Omsku, že se do reprezentace vrátí. Lákají ho olympijské hry ve Vancouveru, uvažuje o mistrovství světa ve Švýcarsku.
Turnaje Euro Hockey Tour ale objíždět nebude. I v listopadu s ním Vladimír Růžička počítal pouze na slavnostní duel proti Slovensku. A Jágr Sovětskému sportu potvrdil, že turnaje evropské Tour objíždět nebude.
"Na Euro Hockey Tour nepojedu. Na to už jsem trochu starý," pousmál se Jágr. Na schůzce s Josefem Jandačem v Českém domě v Moskvě také o případné Jágrově účasti na Karjala Cupu nepadlo ani slovo.
Jágra, který v Kontinentální lize válí, skutečně není třeba zkoušet a Vladimír Růžička ho hodlá oslovit až v přípravném období před šampionátem ve Švýcarsku.