Jágr porážku Rangers neodvrátil, stoupá ale historickými tabulkami

24. 3. 2008
 Jaromír Jágr z New Yorku Rangers v utkání s Pittsburghem.

Jaromír Jágr z New Yorku Rangers

Hokejistům New York Rangers v pátečním zápase NHL na ledě Philadelphie nepomohly k výhře ani góly českých hráčů. V 53. minutě vypracoval Jaromír Jágr trefu pro obránce Marka Malíka, kterou hosté snížili na 1:2. Necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny pak Jágr vyrovnal na 3:3. Z vítězství se ale nakonec přesto radovala Philadelphia, který uspěla po samostatných nájezdech.

Pro Jaromíra Jágra bylo utkání výjimečné v tom, že zásluhou svých dvou bodů stoupá v historických tabulkách. Mezi střelci se se 640 brankami dotáhl na průběžně dvanáctého Davea Andreychuka. Celkově pak nasbíral už 1590 bodů, což ho v tabulce produktivity řadí na deváté místo společně s Philem Espositem.

V dresu Letců dal o sobě vědět i Václav Prospal, který asistoval u dvou branek svého týmu. Čtvrtým Čechem, který si v zápase připsal alespoň jeden bod, byl útočník Jezdců Martin Straka, jenž se podílel na brance Jágra. Philadelphia zvládla nájezdy teprvé podruhé ze sedmi letošních pokusů.