Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jágr má, co chtěl Omsk povede Fleming

24. 9. 2008

 

Dave King? Nesmysl! Bob Hartley? Pitomost! Tihle dva kanadští trenéři neměli u Omsku šanci, hlavní hvězda Jaromír Jágr je u týmu nechtěla. Už dříve si přál Wayna Fleminga. Včera ho dostal.
Fleming, o kterém jako první psal deník Aha!, by měl brzy převzít Avangard. Už opustil post asistenta u týmu zámořské NHL Calgary Flames. "Jsem pyšný, že jsem mohl být dvě sezony členem Flames," loučil se Fleming. "Oceňujeme práci, kterou pro nás udělal. Má možnost být trenérem ve významném klubu. Je to pro něj velká šance," podotkl generální manažer Calgary Darryl Sutter.
Možná už v předtuše lepších časů po vládě Sergeje Garsonského, vyhrál včera Omsk nad Ladou Togliatti 5:1, Jágr asistoval Jakubu Klepišovi u druhého gólu. V mužstvu je i další Čech Pavel Rosa a mohl by přibýt ještě jeden - kouč Miloslav Hořava. "Jsem jedním z kandidátů na asistenta, nabídku jsem obdržel, ale víc říct nemohu," prozradil serveru hokej.cz Hořava, jenž vede prvoligové Ústí n. L. "Je to složitá otázka, zda bychom ho pustili, je důležitým článkem našeho klubu. Zatím nám ale žádná nabídka z Omsku nedorazila," uvedl gen. manažer Ústí Robert Kysela.