Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jágr je ve formě. Culí se a vtipkuje

28. 7. 2007

S  dovolenou u moře na Jaromíra Jágra nechoďte. Odbude vás slovy: "Mě voda a sluníčko moc nelákají. Horko mě spíš vysiluje." Slavný hokejový útočník se však v parném červencovém poledni potil u Máchova jezera při exhibici plážového volejbalu. A užíval si, ačkoli se na písku nepohyboval s takovou jistotou jako na ledě.

"Jak to praží do písku, tak se musíš pohybovat, jinak si spálíš nohy," smál se dobře naložený hokejista po prvním zápase a tmavě modré triko mu na hrudi a na zádech začalo polykat největší dávky potu.

Však se také snažil. Obecenstvo kolem kurtu pobavil dokonce rybičkou a esem z podání.

"Že jsem hodil rybičku? To jsem asi upadl," culil se. "A eso? Tak to nevím, jak se mohlo stát. Ale docela to tam létalo."

Výborná nálada z hvězdného útočníka doslova sálala. Skoro v každé větě, již vyslovil, byl přinejmenším náznak vtipu.

"Jsem docela velkej chlap, takže při volejbale dosáhnu dál. Ale abych se odlepil se svým zadkem od země, to nejde."

Právě s váhou mívá Jágr během letní přestávky největší potíže. Letošní rok je však výjimkou. I proto, že vynechal dovolenou.

"A ani nikam nejspíš nepojedu. Musel bych hodně dřít. Kdybych trénoval průměrně a pak se někde týden nehýbal, je to, jako kdybych celou přípravu zahodil," vysvětluje.

A není z toho přítelkyně Inna Puhajková zklamaná? "Ona je hrozně hodná. Respektuje moje zaměstnání a já jí za to děkuju," řekl Jágr s tím, že si spolu volno užívali v Americe po vyřazení Rangers ze Stanley Cupu.

Vodu si kladenský odchovanec užívá u sestry v bazénu. "Chodím do něj ale akorát posilovat," hlásí.

Posilovat? "Jasně. Je to stejné jako ve fitku, jenže místo činek máš odpor vody."

Jágr se tomuto speciálnímu cvičení věnuje už několik let, posiluje tak i během sezony v New Yorku. "Máme tam bazén, tak do něj chodím na půl hodiny před tréninkem. Skvěle se ve vodě rozcvičím a zahřeju. Je to zvláštní, co? Jsem zvláštní hráč, no," vykládá Jágr a koutky už mu zase cukají.

I cviky ve vodě mu pomohly zbavit se vleklých potíží s ramenem, na které si ještě nedávno stěžoval. "Už nebolí a je v něm zase síla," pochvaluje si útočník, jenž se tak přípravě může věnovat naplno.

"Můžu dělat všechny cviky, tak aspoň nemám takovou nadváhu jako loni. Unavuje mě to, ale musím. Fyzička se bohužel nikde koupit nedá."

Už brzy se Jágr objeví na ledě. Ve Slaném má hokejovou školu, bude tam tudíž trávit většinu času. Začínající hokejisté tak mají velkou šanci, že jim legendární útočník předá nějaké zkušenosti.

"Nevím, jestli jim něco předám, ale určitě mě tam uvidí," rozzáří se Jágr, který s přípravou na ledě začne až po kurzu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář