Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jágr je už v Česku. Dá přednost Rangers, nebo Omsku?

1. 7. 2008

Glen Sather, generální manažer New York Rangers, o víkendu prohlásil: "Chci se sejít s Jaromírem Jágrem, abychom společně diskutovali o jeho nové smlouvě." Jenže to zřejmě netušil, že kvůli tomu bude muset letět přes oceán.
Jaromír Jágr

Původně to vypadalo, že do londýnského Wimbledonu, kde každý rok fandí na nejslavnějším tenisovém grandslamu kamarádovi Radkovi Štěpánkovi.

"Jsem v Anglii," řekl totiž Jágr listu New York Post v neděli. Jenže v pondělí utajeně přistál na pražském ruzyňském letišti.

Týden předtím si zase pohrával s redaktorem deníku Daily News, který na něm vyzvídal, jestli se v Karlových Varech sejde s generálním manažerem Omsku, jenž o něj znovu projevil zájem.

"Proč mi píšeš? Copak nevíš, že je v Česku teprve jedenáct hodin?" hrál rozespalého, aby se po chvilce ticha rozesmál s tím, že je ve skutečnosti pořád v New Yorku.

Jágr se baví na účet novinářů, kteří se snaží zjistit, kde bude v příští sezoně hrát. "V Anglii budu kolem deseti dnů, možná o něco míň," utahoval si z Larry Brookse z deníku New York Post.

Tomu také tvrdil, že ohledně jeho budoucnosti není nic nového. "S Glenem Satherem (manažerem Rangers) jsem od konce sezony nemluvil. Minulý týden jsme se v tréninkovém centru minuli o několik hodin," říkal.

Je to pravda? Těžko říct. Jágr po příletu do Prahy s českými novináři nemluvil, k dispozici bude až na páteční tiskovce v Prostějově, po které by se měl připojit k Jágr týmu.

"O jeho účasti budeme teprve jednat," řekl ČTK Petr Fridrich ze společnosti TK Plus, která se o program Jágr týmu stará. Podle předpokladů by se ale hvězdný útočník měl objevit v sobotu ve Vésci u Olomouce, kde bude tenisový a golfový turnaj.

Je možné, že se mezitím setká s Anatolijem Bardinem z Omsku, který mu podle ruských médií nabízí mnohem lukrativnější smlouvu než New York Rangers.

Jágr naznačoval, že i tak dává přednost NHL. Zatím se však nestačil setkat se Satherem. "A ani mi to nevadí, protože se vůbec nic nezměnilo. Není potřeba nějak chvávat."

Ovšem 1. červenec, kdy se Jágr stane nechráněným volným hráčem, se nezadržitelně blíží. Pokud se do té doby nedohodne na nové smlouvě s newyorským klubem, bude moci jednat s kýmkoli jiným.