Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jágr byl dobrý, i když Omsk prohrál, říká hvězdný Morozov

24. 9. 2008
Jaromír Jágr před prvním zápasem v Kontinentální lize prohlásil: "Uhlídat Alexeje Morozova bude hodně těžké." A nemýlil se. Ruský kanonýr ve službách Kazaně vstřelil Omsku dva góly a rozhodl o vítězství 4:2.
Jaromír Jágr

Souboj dvou velkých hvězd nově vzniklé hokejové soutěže, která si dává za cíl konkurovat zámořské NHL, přitahoval.
Vždyť se oba borci dobře znají ze společného působení v Pittsburghu Penguins, kde spolu strávili tři sezony.
"Ale v jedné lajně jsme toho bohužel moc nenahráli, protože jsme oba pravá křídla," vykládal před duelem Jágr.
A zatímco český útočník v NHL zůstal, Morozov se už po výluce do Ameriky nevrátil. Zakotvil v Kazani, za kterou hraje dodnes.


"To město se mi líbí, má tisíciletou tradici a historie v něm na vás dýchne. Ale co si pamatuju z výluky, hala moc pěkná nebyla," říkal Jágr. "Tým měli už tenkrát plný hvězd, jenže se na ně nemohl skoro nikdo koukat."
Pravda, kapacita zastaralého stadionu byla nízká, skýtala jen čtyři tisíce míst. Teď už je ve městě nová aréna pro deset tisíc diváků, jenže vyprodat ji nedokázala ani přítomnost českého hokejisty. Přišlo pouze 7 200 fanoušků.
Ti hned v 7. minutě viděli, jak Jágr nahrává Rosovi na první gól. "Na Kazaň se mi vzpomíná dobře, naposledy jsem tam dal gól a vyhráli jsme," zapátral Jágr před utkáním v paměti.
Jenže i když to v úvodu vypadalo slibně, konečný výsledek moc potěšitelný nebyl. "Přesto hrál Jarda dobře, vytvořil pro spoluhráče několik gólových příležitostí," říkal po zápase spokojenější Morozov.
Tihle dva chlapíci si toho však mezi sebou moc povědět nestihli. "Před utkáním jsme se nepotkali. No a teď, myslím, s Omskem rychle poletí domů," poznamenal ruský útočník.
A tak se oba prostřednictvím médií alespoň vzájemně ohodnotili. "Morozova jsem neviděl hrát spoustu let, ale je jasné, že patří k nejlepším hokejistům v KHL," pravil Jágr. A jeho protějšek? "Jsem zvědavý, co Jaromír během sezony předvede, víc ale po mně nechtějte, to po jednom zápase nejde."