Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hadamczik: Jágra donutit nemohu

5. 5. 2008
Trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik na tréninku

Ani středeční program Stanley cupu neudělal jasno v trenérových plánech na posílení týmu z NHL. San Jose v sestavě s Milanem Michálkem odvrátilo mečbol na ledě Dallasu. Na hraně vyřazení se však ocitl Montreal, v jehož dresu hrají Tomáš Plekanec a Roman Hamrlík. O jejich účast na šampionátu jeví Alois Hadamczik velký zájem.

"Nejsme o nic moudřejší než před pár dny. Čekáme, co bude. U Michálka je to škoda. On ale řekl už při mé cestě do zámoří, že když bude zdravý a volný, tak pojede," doufá Hadamczik.

Kouč pečlivě sleduje i sérii NY Rangers proti Pittsburghu. V jeho představách figuruje také obránce Jezdců Michal Rozsíval. "Komunikovat s ním má manažer Zbyněk Kusý, ale zatím ho nedostal k telefonu. Předchozí Rozsívalův příslib ovšem máme."

A co Jaromír Jágr? "Já ho vyzval několikrát. Nevím, co bych pro to mohl víc udělat. Donutit ho nemůžu," říká trenér, ale naděje prý umírá poslední. "Můžeme mu oficiálně zavolat a říct, že má šanci si zahrát," tvrdí Hadamczik. Dalším na řadě je Straka. "Pokud vím, tak to v reprezentaci taky uzavřel. Navíc my potřebujeme hráče, kteří řeknou, že pojedou hned. Nemáme čas, aby se tři dny rozmýšleli." Ve hře je prý i Průcha, ale ten momentálně nehraje.

Už dříve Hadamczik avizoval, že na vypadnutí Colorada z play-off čeká Jaroslav Hlinka. "Takovými hráči nemůžeme pohrdat. Hlinka byl v Česku vynikající," řekl kouč.

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář