Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gomez: Jágra nahrazovat nebudeme, musíme hrát jako tým

27. 10. 2008
Po odchodu Jaromíra Jágra patří mezi hlavní lídry ofenzivy hokejistů New York Rangers. Scott Gomez, americký reprezentační útočník, si však zvýšený tlak nepřipouští. "Musíme hrát jako tým. Nebylo by fér vůči žádnému hráči, aby od něj veřejnost očekávala, že zastoupí takovou hvězdu," řekl Gomez v rozhovoru pro iDNES.cz
Dovede Scott Gomez tým Rangers ke Stanley Cupu?
V New Yorku načínáte druhou sezonu a opět s novými spoluhráči. Stihli jste se během přípravy sehrát?
Na sehrání potřebujeme zápasy, takže teprve uvidime, jak to bude vypadat. Jediný způsob, jakým si zvyknete na parťáky z útoku, jsou zápasy.
Loni ovšem trenér Renney musel míchat sestavou, když se nedařilo najít ideálního centra pro Jágra. Myslíte, že to bude mít po jeho odchodu do Ruska jednodušší?
S Jaromírem jsem hrál jen pár týdnů, takže těžko soudit. Letos začnu s Markusem Näslundem a Chrisem Drurym. Toho kouč nově staví na křídlo, známe se spolu už z mistrovství světa. Mělo by to fungovat.
Scotte, myslíte si, že Nikolaj Žerděv a Markus Näslund dokážou bodově zastoupit hvězdného Jágra?
Nikdo se nebude pokoušet zastoupit Jágra. Chceme se prezentovat jako tým. Nebylo by fér vůči Markusovi i Nikovi, aby někdo očekával, že zastoupí Jágra - jednoho z nejlepších hráčů v historii hokeje.
Přece jen každý tým potřebuje svého lídra, jste na tuto roli z pozice elitního centra připravený?
V týmu je hodně mladých hráčů. Jágr už tu není, takže je to pro nás nová výzva.
S pozicí lídra mužstva je spojena také funkce kapitána, kdo jím po Jágrovi bude?
Zatím nevíme. Je to rozhodnutí trenéra. Hráčů se zkušenostmi z kapitánské funkce máme víc, takže uvidíme. Moc se tím nezabývám.
V Buffalu dali kapitánské céčko Chrisi Drurymu, když hrál v prvním útoku společně s Danielem Brierem. Myslíte, že Chris by byl dobrá volba?
Jak jsem už říkal, je to čistě na rozhodnutí trenéra. Hráči mají jeden cíl, získat Stanley Cup. Jestli to někdo dokáže i s kapitánským céčkem na dresu, už není tak důležité.
Sledujete přes internet, jak si vede Jágr v ruském Omsku?
Zatím ne. V přípravném období na to nebyl ani čas. Nevím tedy, jestli už začali hrát, Rozi (Michal Rozsíval) mě bude informovat. Jágr byl skvělý hokejista i spoluhráč. Hrát vedle takového hráče je velká vzácnost. V kabině ho postrádáme. Pokaždé, když jste se na něj podívali, byl v dobré náladě a usmíval se.
Postrádáte také jeho vtípky?
No to zas ne, protože neumím česky. Odešlo víc hráčů, třeba Martin Straka měl k němu hodně blízko.