Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fotbalista Jágr dal i penaltu

23. 8. 2008

V rámci tréninkového drilu si přidal fotbal. Jaromír Jágr byl hlavní hvězdou utkání svého Jágr Teamu v Dětenicích a blýskl se i s přehledem proměněnou penaltou.

"To nebyl brankář. Ale nějakej vylosovanej divák," smál se o přestávce druhého utkání, v němž se jeho parta utkala s místním výběrem. Z čela si utíral pot, dlouho se vydýchával. Bylo vidět, že si během fotbalu dal pořádně do těla. Borců z Jágr Teamu se sešlo tak akorát, takže střídání nepřicházelo v úvahu.

"Střídání mi určitě chybělo. Kdybychom měli nějakého hráče navíc, určitě bych se více pohyboval jen kolem střídačky," dodal s tradičním úsměvem. Jeho parádní disciplína je hokej, ale ani při fotbale se neztrácel. Několikrát se při hře dostal do vyložené šance, ale kopl těsně vedle. V hledišti to jen zahučelo. "Jardo, dobrý!" křikl na něj jeden z fanoušků.

"Na hřišti se pohybuju hlavně tam, kde je nejmenší šance dostat balón," přidal další žertík.

Nejproduktivnější Evropan v historii NHL byl jednoznačně hlavní hvězdou. Už brzy odpoledne se mezi sebou lidé v Dětenicích bavili, jestli se jdou podívat na Jágra. "To si přeci nesmím nechat ujít," zazářila jedna paní v nedaleké cukrárně.

Jágr tradičně dorazil na poslední chvíli. V době, kdy už se všichni spoluhráči rozcvičovali na trávníku, teprve vklouzl do kabiny. A už cestou na hřiště rozdal desítky podpisů a pokud by chtěl všem lovcům o autogramy i společné fotografie vyhovět, žádný zápas by neodehrál…


  • FOTOFotbalista Jágr

Fanoušci ho zajali i po zápase. "Myslíte si, že se mi mistr podepíše na záda?" vyzvídala jedna postarší dáma. "Nemám totiž papír ani tužku!" Po utkání někteří hráči zašli na večeři do místní vyhlášené Staročeské krčmy, ale Jágr měl jiné plány. Už ve čtvrtek odlétá do Omsku, takže ho čekala ještě spousta zařizování.

Do odletu plánuje především tvrdý trénink. Na tak brzký nástup na led není z NHL zvyklý, takže v klubu Avangard se chce hlásit v dokonalé formě. Včera večer musel být spokojený, své tělo prohnal pořádně.