Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dynamo? Prý hloupost

7. 6. 2008
Jágr a Dynama Moskva? V zámoří to byla hojně rozšířená spekulace, ale k tomuto spojení nedojde. Zájem Omsku však nadále trvá. 

Jaromír Jágr a Dynamo Moskva? V zámoří to byla hojně rozšířená spekulace, ale k tomuto spojení nedojde. Šéf ruského klubu totiž jasně vzkázal: "Je to absolutní nesmysl!" Lákavou nabídku na dvanáct milionů dolarů českému útočníkovi prý vůbec nepředložil. Ovšem Omsk s vábením nepolevuje. Takže volba je jasná: buď Omsk, nebo New York Rangers.
V zámoří ta zpráva vyvolala poprask: Dynamo Moskva chce nejproduktivnějšího Evropana v historii NHL zlanařit na pohádkovou smlouvu. Dvanáct milionů na dva roky!

"Nesmysl. Nevěřte zámořským spekulacím, náš klub nevstoupil do jednání s Jágrem ani s jeho agentem. Toho navíc vůbec neznám. Takže jsme mu opravdu žádnou nabídku neučinili," reagoval Michail Golovkov, prezident klubu, v deníku Sovětskij sport.

Podle informací Sportu se ovšem opravdu ruský klub, jenž koučuje Vladimír Vůjtek, snažil s jistou nabídkou Jágra kontaktovat. Jenže šestatřicetiletý útočník o ní neuvažuje. Má totiž jasno: když už by se rozhodl pro ruské angažmá, tak jedině pro Omsk.

"Jinde v Rusku by opravdu nehrál," říká jeden z jeho blízkých spolupracovníků. Představitelé Avangardu nepolevují v enormní snaze českou superstar zlanařit. "Náš zájem o něj byl, je a bude," přiznal omský šéf Anatolij Bardin ve včerejším vydání listu Sovětskij sport.
Vlivný manažer zároveň dodal, že je s Jágrem a jeho agenty v neustálém kontaktu. "Ano, předložili jsme mu konkrétní nabídku," zopakoval. Odmítl ovšem upřesnit její konkrétní finanční záležitosti. "To zatím zveřejnit nemůžeme," reagoval.

V zákulisí se ovšem mluví o tom, že Jágrovi chtějí "nasypat" osm až deset milionů ročně! Je to přehnané? Opravdu je klub, v němž opěvovaný útočník zažil během výluky v sezoně 2004/05 báječné časy, schopný dát svému oblíbenci takový balík?

Možná napoví už dnešek. Na pozdní večer českého času je totiž v Omsku naplánovaná tisková konference za účasti nejvyšších představitelů Avangardu. A na téma vysněného Jágrova příchodu jistě přijde řeč.
Sám útočník se k celé situaci nechce v současné době vyjádřit. "Vždyť ani on sám přesně neví, co s ním bude. Tak k tomu může těžko něco říct," tvrdí jeho blízký spolupracovník. Už dříve ale dvojnásobný vítěz Stanley Cupu jasně prohlásil, že prioritou číslo jedna pro něj je setrvání v Rangers. Jinde v NHL hrát nechce.

V čilém kontaktu s týmem New York Rangers jsou v současnosti Jágrovi agenti Pat Brisson a J. P. Barry. Čekají, jakou nabídku pro svého prominentního klienta nachystá Glen Sather, generální manažer klubu.
Deník NY Post před pár dny odhadl, že pro Jágra přichází v úvahu roční kontrakt na pět milionů dolarů s možností dalších tří až čtyř milionů jako bonusy. Ovšem v Rusku se příjem takřka nedaní, takže oproti omské nabídce jde skoro o drobné…

Kapitán Rangers v současné době pobývá na dovolené v Mexiku, na pár dní si v minulém týdnu odskočil i do Las Vegas. Tam ho objevili hokejoví fanoušci z Kanady a fotku hráče z hotelového bazénu umístili na svoje internetové stránky.

Zatím není jisté, kdy se Jágr vrátí zpátky do Česka. Nejspíš až v době, kdy jednání o novém působišti dostanou konkrétnější podobu.
Ale už teď je jasné, že v příští sezoně se Jágr bude prohánět buď v dresu Rangers, nebo Avangardu. Jasno by mělo být do konce června.