Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chtějí vůbec Jágra?

1. 7. 2008


Útočník Jaromír Jágr se vrátil z Mexika do New Yorku a neví, zda ho Rangers potřebují. Ze strany klubu dosud nepřišel žádný znatelný projev vůle domluvit se.

Hvězdný český útočník promluvil pro média po delší době. Prakticky poprvé od chvíle, kdy mu v semifi nále Východní konference uťal sezonu gól pittsburského Hossy.

Jágr v minulých dnech ukončil dovolenou v Mexiku a vrátil se na Manhattan. Jednak proto, že se blíží jeho odlet do Česka.

Ale taky z toho důvodu, aby si ujasnil svoji pozici v nečitelných záměrech generálního manažera Rangers Glena Sathera.

Ten po sezoně ubezpečil fanoušky, že se chce s Jágrem dohodnout. Jenže od těch vyjádření uplynul měsíc a pořád nic...

Jágr se za tři týdny stane nechráněným volným hráčem a poté může uzavřít smlouvu s kýmkoliv. Takže Rangers by se měli konečně začít snažit, aby o svůj drahokam nepřišli.

Kdo Jágra zná, tak ví, že peníze pro něj nejsou tím nejsilnějším poutem ke klubu. V prvé řadě musí cítit, že se bez něj klub neobejde.

To by se pak Jágr celý rozdal. O přízni fanoušků nemluvě. Pro ně byl v letošním play off hrdinou, z čehož měl Jágr hřejivý pocit.

Ten se nyní reportérovi Daily News svěřil, že pro něj Rangers nadále zůstávají týmem číslo jedna.
Jenže... "On si teď není jistý, zda je ten pocit vzájemný," informuje newyorský list.
Jágr tedy očekával, že se mu Rangers ozvou už dávno. Ale dny běží a novinky k připravované smlouvě žádné.

To Jágra naplňuje nepříjemnými pocity. "Já chci jen vědět, zda je zájem i z New Yorku. To chci zjistit ze všeho nejdřív," pokračuje Jágr.

Ten dostal také otázku, zda vedení Rangers nějak reagovalo na proklamovaný interes z Ruska.

Na Manhattanu byli velmi dobře informováni o tom, že za Jágrem během března dorazil na návštěvu generální manažer Omsku Bardin.

A v Rangers tuší i to, že Rus představil číslu 68 báječné podmínky, které by ho na Sibiři čekaly.

Odezva Rangers? Žádná. "Ne, nic," vylíčil Jágr, který se se Satherem bavil naposledy 7. května při rozlučce týmu.

Od nedávna létají vzduchem různé cifry. Úvahy o Jágrově platu v Avangardu se zastavují i ku částky 8 milionů dolarů. To jsou báječné peníze.

A Jágr se už ani v Americe netají, že nabídky z Ruska vlastní.

"Pravděpodobně," reagoval na dotaz, zda ty možnosti existují. A když povídá o Rusku, míní tím Omsk, kde prožil podstatnou část výlukové sezony 2004/05.

Přesto dál mluví o tom, že v příští sezoně by si nejradši zahrál NHL. "Řekl jsem jim (Omsku), že se nebudu bavit s nikým jiným, dokud si nepromluvím s Rangers. Oni to vědí."

Docela zvláštní je, že nové zprávy Jágr nedostává ani od svých agentů Brissona a Barryho. Sám jim nevolal a od nich žádný kontakt také nepřišel.

"Nemluvil jsem s nimi. Asi se koncentrovali na Crosbyho v play off . Ale třeba se s Glenem (Satherem) chystají mluvit právě teď. Uvidíme."

Podle Daily News Jágr prý sám od sebe připojil, že je pro něj podstatné i to, že si rušný New York oblíbila jeho přítelkyně Inna.

"Co říká? Neříká nic," rozesmál se Jágr. Ale hned vzápětí doplnil: "Spíš chce zůstat tady."

To je taky nejpravděpodobnější řešení zašmodrchaného případu. Aspoň zatím. Nic však nemusí trvat věčně...

Na Jágrově rozsudku závisí i budoucnost dalších hráčů. Třeba Martina Straky. Ten se nechal slyšet, že v případě Jágrova dalšího upsání "modrým" by se snažil o totéž.
V opačném případě by se Straka nejspíš vrátil do extraligy. Veliký zájem jeví Plzeň, Sparta a Liberec


CO SE MŮŽE STÁT


Rangers se Jágrovi po měsíci mlčení konečně ozvou, Čech vycítí zájem a s klubem se dohodne na nové roční smlouvě (5-7 milionů dolarů?)
Rangers se ozvou, ale Jágr vycítí chlad ze strany klubu, nabídku zamítne a uzavře víceletý kontrakt s Omskem (7-8 milionů dolarů ročně?)
Rangers budou dál otálet a Jágr se okamžitě domluví s Omskem