Jdi na obsah Jdi na menu
 


Byl skvělý, chválil Jágra trenér Rangers

8. 4. 2008
Střela v přesilovce zpoza kruhu pro vhazování = gól. Bez vteřiny utečou dvě minuty a situace se skoro opakuje, střelec se jen posune zhruba o krok vpřed. A zase je to gól. Tak poslal hokejový útočník Jaromír Jágr tým New York Rangers do play-off zámořské NHL.
Jaromír Jágr (vpravo)

Na konci první třetiny městského derby s Islanders vedli Rangers 2:0 právě díky jeho trefám. Pak ještě Martin Straka završil skóre na 3:0. Jágr byl vyhlášen první hvězdou utkání.

"Ale na jednom hráči nezáleží," řekl pro list New York Daily News. "Jen si vzpomeňte, kolik skvělých hokejistů tu bylo dřív. Do play-off neprošli. Nehráli totiž jako tým."

Po sedmi letech půstu jsou Rangers v play-off potřetí za sebou. Právě Jágr jim dal jistotu. "Byl skvělý. Očividně se zhostil zodpovědnosti. A právě to čekáte od lídra," řekl kouč Tom Renney.

Jágr bude na konci základní části mít podobně "málo" bodů jako v začátcích kariéry v NHL. Dva góly v zápase dal teprve podruhé v ročníku. Snad proto, že proti Islanders se mu daří nejlépe ze všech klubů, má ze vzájemných soubojů 58 gólů a 81 asistencí. "Ale ne, den předtím jsem byl v posilovně. Tak jsem přes noc zesílil," vysvětloval s humorem.

Brankář Henrik Lundqvist, který podesáté v sezoně nedostal ani gól, měl však jiný názor: "Za poslední měsíc a půl jsme odvedli skvělou práci, hodně kluků teď hraje nejlepší hokej v sezoně."

Což je do boje o Stanley Cup třeba. Jágr však namítal: "I když jsem dal dva góly, nemyslím, že bych hrál lépe než před třemi týdny. Jen chci týmu pomoct. K tomu, abyste dali gól, potřebujete někdy štěstí. Když neskórujete, jste kritizovaní. Když dáváte góly, dělají z vás lepšího hráče, než jste. A přitom hrajete stejně. Není lehké v téhle lize dávat góly."

Proti Islanders mu to však ve čtvrtek vyšlo. Po dvou bodech si připsali také Straka a obránce Rozsíval.

Rangers byli před odvetou s Islanders v noci na dnešek na pátém místě Východní konference a drželi si naději na postup do elitní čtyřky, jež začne play-off doma. "Ale není co slavit. Kdyby postup do play-off byl náš cíl, daleko bychom se nedostali," soudil útočník Scott Gomez.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář