Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bitva Crosby versus Jágr!

27. 4. 2008
Sidney Crosby (vlevo) a Jaromír Jágr

NEW YORK - Bude to lahůdka. Jaromír Jágr a Sidney Crosby, hokejové hvězdy a kapitáni svých týmů. Střetnou se ve 2. kole play off NHL tváří v tvář. Uspěje Jágrova zkušenost, či Crosbyho mládí?

Jágra fanoušci Pittsburghu milovali v 90. letech, Crosby se stal miláčkem ocelářského města v novém tisíciletí. Kladenský rodák ale už dávno válí za Rangers, a tak teď stanou se svými kluby proti sobě v bitvě dvou hokejových velikánů.

Kapitán Newyorčanů byl nejlepším hokejistou přelomu tisíciletí, vůdce Pittsburghu je považován za největší talent od dob Maria Lemiuxe. A právě se svým bývalým spoluhráčem Jágr Crosbyho srovnával. "Při vší úctě, on není Mario Lemieux," prohlásil Džegr. "Mario byl schopný udělat 20 bodů za sérii. Nemyslím, že Sidney dokáže to samé. Pletuli se, omluvím se a řeknu: dobrá práce."

Jágr na Lemiuxe nedá dopustit, vždyť ten se ho jako mladého ujal. "Vše co umím, mám od Maria. To je důvod, proč nikdy nezapomenete, kde jste se všechno naučil," zdůraznil Jágr.

Crosby školu velkého Maria také zažil, před dvěma lety po jeho boku odehrál 26 zápasů. Jágr a Crosby jsou si i proto podobní. Oba prošli v Pittsburghu pod Lemiuxovýma rukama, oba mají talent od Boha a oba letos v play off nasbírali shodně 8 bodů.

Crosby je mladý a jistě dravější, o šestnáct let starší Jágr ale bude těžit z chuti po úspěchu. Vždyť to mohou být jeho poslední zápasy v NHL

Jaromír Jágr Číslo dresu: 68
Kapitán NY Rangers
Věk: 36 let
Narozen: Kladno, Česká republika
Přezdívka: Džegr
Letošní příjem: 8 500 000 dolarů
Kariéra v NHL: 1273 zápasů, 1599 bodů
Play off 2007/08: 5 zápasů, 8 bodů (2+6) Sidney Crosby Číslo dresu: 87
Kapitán Pittsburghu
Věk: 20 let
Narozen: Cole Harbour, Kanada
Přezdívka: Sid The Kid
Letošní příjem: 850 000 dolarů
Kariéra v NHL: 213 zápasů, 294 bodů
Letošní play off: 4 zápasy, 8 bodů (2+6)
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář